Jak to celé vzniklo?

Myšlenka uspořádat v Bíteši běžecký závod je stará už nějaký ten rok a zrodila se v hlavě mé a mých běžeckých kolegů a kamarádů Martina, Ondry a Petra během jednoho z dlouhých zimních výklusů, kdy mozek ještě stíhá myslet a rodí se řada nápadů - někdy snad i dobrých. :-)

Každý z nás, často společně, jsme objezdili desítky závodů větších i menších v okolí poměrně blízkém i vzdálenějším. Nejčastěji se účastníme závodů v Brně a jeho okolí, kde se koná nespočet běžeckých akcí, stejně jako v celém Jihomoravském kraji. Fakt, že Vysočina je na běžecké závody o poznání „slabší“, je do očí bijící, což byl jeden z hlavních motivů závod v Bíteši uspořádat. Okolí Bíteše máme proběhané skrz naskrz a víme, že se zde dá vymyslet spousta pěkných tras pro závod krosový, silniční nebo kombinovaný. Světe div se, i v Bíteši je v poslední době zřejmé, že běžecký „boom“ z větších měst dorazil taky k nám. Ještě před několika lety aby běžce na Bítešsku pohledal, dneska už tu a tam nějaký „forest“ utíká. A to je dobře!

Letos už konečně myšlenka uzrála natolik, aby se dostalo i na její provedení. Prvotní nápad byl závod uspořádat na Hody, kdy se v Bíteši koncentruje nejvíce lidí a bylo by na místě obohatit kulturní program tím sportovním. Nicméně návrh byl zamítnut proto, že většina Bítešáků je z pochopitelných důvodů na Hody nepoužitelná k jakékoliv náročnější pohybové činnosti, než je návrat domů z víru oslav, což by se pravděpodobně týkalo i nás, organizátorů. Proto bylo rozhodnuto, že se závod uskuteční o víkend později, kdy závod navíc nekoliduje s jinými závody na Brněnsku.

Chceme, aby letošní první ročník nebyl zároveň poslední, ale aby se ze závodu v Bíteši stala každoroční záležitost. Nemáme sice zkušenosti s pořádáním běžeckých závodů, ovšem leccos jsme pochytili z jiných běžeckých akcí a nadšení nám nechybí. Letošní ročník bude „startovací“, kdy neočekáváme bůhvíjakou účast, tím spíš budeme rádi za každého, kdo dorazí a našim cílem bude, aby se vrátil i za rok. Čas běží a do startu zbývá měsíc. Přípravy se začaly řešit sice poměrně pozdě, ale děláme, co je v našich silách. Věříme, že se vám závod bude líbit. Sledujte náš web, kde se dozvíte v nejbližší době víc.

Těšíme se na vaši účast!

Z+M+O